luni , 19 octombrie 2020
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Acasa / Sport / TREI GOLURI ÎN MECIUL DE LUNI ADUC ASTRA PE LOCUL III

TREI GOLURI ÎN MECIUL DE LUNI ADUC ASTRA PE LOCUL III

Invitaţia lansată microbiştilor giurgiuveni la meciul de luni seară le-a purtat noroc astralilor, care au reuşit o victorie netă în faţa celor de la Botoşani: 3-0.

După o primă repriză „albă”, Astra a deschis scorul în minutul 53, prin Budescu, din lovitură liberă. A urmat apoi golul lui Belu, în minutul 74, după un şut de la 20 de metri, iar scorul final a fost stabilit de nou-venitul Bus, care a marcat pentru prima oară pentru Astra în minutul 85.

În urma acestei victorii, Astra termină sezonul regulat pe locul III şi intră în lupta din play-off.