miercuri , 25 noiembrie 2020
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Acasa / Sport / REZULTAT MERITORIU PENTRU ASTRA ÎN AMICALUL CU BESIKTAS

REZULTAT MERITORIU PENTRU ASTRA ÎN AMICALUL CU BESIKTAS

Amicalul disputat la sfârșitul săpămânii trecute în Turcia, cu Besiktas, s-a încheiat cu victoria Astrei, care a ”redus la tăcere” suporterii echipei-gazdă, scorul final fiind 3-1. Golurile giurgiuvenilor au fost marcate de Ioniță, Seto și Stan.

După partidă, siteul oficial al clubului nota:

”Astra  a reuşit să arate, din nou, „faţa” ei europeană, frumoasă, impunându-se în stil de mare echipă la Istanbul, 3-1 contra celor de la Besiktas.

La capătul unui meci foarte bun reuşit de elevii lui Marius Şumudică, golurile lui Ioniţă (şut fabulos, din marginea careului mare, mingea lovind şi bara, îninte de a intra în poartă – min. 41), Buş (44 – reluare din 8 metri, după ce portarul fusese depăşit) şi Stan (şut plasat la colţul lung, din careu, la capătul unui contraatac de manual) reducând la tăcere cei aproximativ 10.000 de fani turci veniţi pe „Vodafone Arena”.Calificată între cele mai bune 8 echipe din Europa League, Besiktas a avut în teren o serie dintre vedetele echipei, meciul fiind unul foarte plăcut, de o bună calitate, cu echipa noastră prestând un joc complex, Şumudică câştigând clar duelul tactic cu omologul său – Senol Gubes.

Au evoluat echipele:

Besiktas: Tolga Zengin – Andreas Beck, Luiz Rhodolfo, Ersan Gülüm, Caner Erkin – Necip Uysal, Gökhan İnler – Tolgay Arslan, Anderson Talisca, Ryan Babel – Ömer Şişmanoğlu. Au mai jucat: Fatih Aksoy, Atınç Tukan, Dusco Tosic, Atiba Hutchinson, Sedat Şahintürk. Antrenor: Senol Gunes.

Astra : Plamen Iliev – Alexandru Stan, Cristian Oros, Florin Lovin, Fabricio Dornelas, Junior Morais – Takayuki Seto, Boubacar Mansaly – Alexandru Ioniţă, Viorel Nicoară – Sergiu Buş. Au mai intrat: Andrei Piţian, Daniel Florea, Ricardo Alves, Dandea Alexandru, Silviu Balaure. Antrenor: Marius Şumudică.”

Verifica si

PREȘEDINTELE ASTRA GIURGIU – REACȚIE LA ȘTIRILE FALSE LEGATE DE NOUL PRIMAR ȘI SOARTA CLUBULUI GIURGIUVEAN

Clubul nostru salută declarațiile noului edil al Municipiului Giurgiu, domnul Adrian Anghelescu, potrivit cărora sportul, …

  • Acest site foloseste cookie-uri |
  • Acceptă
  • Respinge
  • | Pentru mai multe informații despre cookie-uri
  • No valid page specified.