marți , 26 mai 2020
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Acasa / Sport / ASTRA – GATA DE START. ULTIMA PARTIDĂ DE PREGĂTIRE S-A ÎNCHEIAT CU O VICTORIE

ASTRA – GATA DE START. ULTIMA PARTIDĂ DE PREGĂTIRE S-A ÎNCHEIAT CU O VICTORIE

Cinci partide în cantonamentul din Turcia și o a șasea la Giurgiu – a fost programul fotbaliștilor de la Astra în această vacanță.

Ultimul meci de pregătire a fost cel de duminică, 27 ianuarie, împotriva celor de la Farul Constanță.

Pe pagina oficială a clubului se spune:

”Astra a încheiat perioada de pregătire precompetițională cu un amical împotriva divizionarei secunde Farul Constanța.

Jucat la Giurgiu, pe un teren cum nu se poate mai bun raportat la această perioadă, jocul a însemnat un antrenament util, de tonus, înaintea startului oficial din 2019, care va fi pentru elevii lui Costel Enache, vineri, 1 februarie.
A fost 4-1 pentru echipa noastră, după 1-0 la pauză, ultimul venit, atacantul finlandez Vahid Hambo deschizând scorul. În partea secundă au marcat și ceilalți atacanți, Zoua – cu o dublă și Alibec, respectiv Alex Moise, din penalty, pentru Farul, pentru un 4-1 fără emoții, la final.
Pentru echipa noastră au evoluat: Lazar – Belu, Cestor, Bejan, Radunovic – Moise, Biceanu, Roșu- V. Gheorghe, Vahid, Llullaku, iar, după pauză au intrat și Santos- Butean, Erico, Crișan, Trușescu, Pires, Mrzljak, Begue, Alibec, Zoua, Balaure, Dima și Chiriac.”

Astra reia campionatul vineri, 1 februarie, în deplasare, la Mediaș, unde întâlnește Gaz Metan, de la ora 20.00.

Verifica si

ASCUNȘI PRINTRE PIESE AUTO, SPRE VISUL OCCIDENTAL…

Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Giurgiu au descoperit, ascunși într-un …

  • Acest site foloseste cookie-uri |
  • Acceptă
  • Respinge
  • | Pentru mai multe informații despre cookie-uri
  • No valid page specified.