duminică , 19 ianuarie 2020
A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Acasa / Sport / ASTRA UMILEŞTE FCSB ŞI AJUNGE PE LOCUL II

ASTRA UMILEŞTE FCSB ŞI AJUNGE PE LOCUL II

Astra Giurgiu s-a impus, sâmbătă, în fața FCSB-ului cu scorul de 3-1, în etapa 17 din Liga 1.

FCSB a deschis scorul, în minutul 19, prin golul marcat de Harlem Gnohere, care a reușit să înscrie după ce mingea respinsă de portarul Lazăr a ajuns la el în fața porții. În minutul 30, Alibec a readus egalitatea, cu ajutorul pasei decisive oferite de Budescu. Același cuplu, Alibec-Budescu, a schimbat scorul în 2-1 în favoarea Astrei. Alibec a înscris din nou, în minutul 60, învingându-l pe portarul FCSB-ului, Bălgrădean, cu ajutorul pasei inspirate date de Constantin Budescu. În minutul 90+5, Gabriel Enache a marcat pentru scorul de 3-1.

Spre finalul partidei, Gnohere a suferit un şoc după un impact cu Lazar, care l-a lovit în zona capului. El a primit îngrijiri timp de câteva minute pe teren, după care a fost scos cu targa, cu gâtul imobilizat. În minutul 85, în locul său a intrat pe teren Hora. După alte câteva minute, Gnohere a fost dus cu ambulanţa la spital.

Echipele utilizate:

FCSB: Bălgrădean – Crețu (Moruțan 61), Cristea, Soiledis, Panțîru – Oaidă, Popescu, Tănase (Nedelcu 46) – Man, Gnohere (Hora 85), Coman

Astra Giurgiu: Lazăr – Radunovic, Dima, Tamaș, Graovac – Șerban (Gheorghe 7), Crepulja – Răduț, Budescu, David Bruno – Alibec

În urma acestei partide, Astra Giurgiu a urcat pe locul 2, cu 31 de puncte, FCSB ocupând locul 5, cu 27 de puncte.

Verifica si

ALTE 30 DE MEDALII AU INTRAT ÎN PALMARESUL CLUBULUI AQUILA

In zilele de 02-03.11.2019, a avut loc „Cupa Romaniei & Open CSM Sfântu Gheorghe la …