La un an de când Guvernul PNL a preluat conducerea țării, Maria Gabriela Horga – candidat PNL Giurgiu la Camera Deputaților – face un scurt bilanț a ceea ce a însemnat guvernarea liberală pentru România, în general și pentru județul Giurgiu:
”Guvernul #PNL încheie primul an de mandat cu toate obiectivele din programul inițial de guvernare atinse, dar și cu noi ținte asumate ambițioase, îndeplinite deja. Este pentru prima oară în istoria guvernărilor din România post-decembristă când un guvern, cu o majoritate parlamentară ostilă, confruntat cu o pandemie și o criză economică, a reușit să îndeplinească, punct cu punct, toate obiectivele asumate.
A fost un an extrem de greu, iar drumul nu pare să devină mai puțin sinuos din motive evidente ce țin de criza sanitară.
Cum însă prefer să vorbesc pe temele pe care le stăpânesc cel mai bine, o să punctez numai câteva dintre proiectele la care am pus umărul anul acesta și care au avut un impact pozitiv în economia națională. Măsurile implementate de Guvernul liberal au avut impact și în județul Giurgiu și o să vedeți mai jos câteva cifre relevante.



















