20 mai 2024

Distribuie articolul pe

Facebook

DOUĂ MEDALII PENTRU SPORTIVII CLUBULUI AQUILA LA CAMPIONATUL EUROPEAN DE JU JITSU

Reprezentanții CS Aquila anunță noi performanțe ale sportivilor clubului giurgiuvean. De această dată, este vorba despre medalii obținute la un campionat european:

”In perioada 24-26 septembrie, în localitatea Maintal-Germania, s-a desfășurat Campionatul European de Ju Jitsu cu participarea a 17 țări, unde au fost prezenți și sportivi ai lotului national al României.

La finalul celor trei zile de concurs, România a obținut 18 medalii (3 de aur, 6 de argint și 9 de bronz), astfel a ocupat locul 3 pe națiuni după Germania – locul 1 și Belgia – locul 2.

Sportivii noștri componenți ai lotului care a făcut deplasarea, au obținut următoarele rezultate: