Cei care au aflat sunt colegii de la giurgiu-tribune.ro, care miercuri anunță:
”GHINION!! Mare GHINION pentru firma care vrea să construiască incineratorul de deșeuri animale și medicale în municipiul Giurgiu.
Ne-a parvenit la redacție un document menit să mai oprească din avântul investitorului care a găsit terenul ”perfect”, la Giurgiu, pentru a construi un incinerator pe care nu-l vrea nimeni, nici noi, nici vecinii bulgari.
Azi, 22 noiembrie, terenul cu pricina a fost pus sub sechestru de către ANAF Sector 2 București, Serviciul Colectare, Executare Silită Persoane Juridice.
Așa cum reiese din documentul pe care vi-l prezentăm în exclusivitate, se instituie sechestru asigurator pentru terenul construibil – Teren intravilan cu destinație industrială situat în Municipiul Giurgiu, Șos. Sloboziei, Km. 4, Jud. Giurgiu, cu suprafață de 3050 mp, aparținând societății FRENDLY WASTE ROMÂNIA.
![](https://i0.wp.com/giurgiu-news.ro/wp-content/uploads/2023/11/Imagine-WhatsApp-2023-11-22-la-14.15.18_6e676280-1.jpg?resize=473%2C483&ssl=1)
În traducere liberă, potrivit specialiștilor, este posibil ca societatea să nu își fi achitat dările către stat, TVA-uri, CAS-uri, motiv pentru care s-a instituit sechestru pe bunurile imobiliare.” – www.giurgiu-tribune.ro