18 octombrie 2024

Distribuie articolul pe

Facebook

ASTRA, LA A PATRA PARTIDĂ FĂRĂ VICTORIE. REMIZĂ ”ALBĂ” CU CHINDIA

Chindia și Astra au remizat, scor 0-0, în etapa a cincea din play-out-ul Ligii 1. Giurgiuvenii au avut o șansă imensă, în timp ce echipa lui Săndoi a avut o bară pe final.

Chindia – Astra 0-0

Meciul a început cu o fază la care Chindia a cerut penalty, în minutul 9, dar Neguț a primit cartonaș galben. Astra a irosit cea mai mare ocazie a meciului prin Vali Gheorghe, care a rămas singur cu poarta goală, dar a alunecat, iar portarul a intervenit.

Giurgiuvenii au mai ratat apoi prin Balaure și Vali Gheorghe, însă portarul a fost la post de fiecare dată. Pe final, Dumitrașcu și Yameogo nu l-au putut încinge pe Lazar.

Trupa lui Săndoi aproape de gol în minutul 86, când șutul lui Dumitrașcu a fost deviat în bară, iar în prelungiri, lovitura liberă a lui Vali Gheorghe a fost prea slabă.

Chindia – Astra s-a încheiat 0-0, iar trupa lui Săndoi a bifat 4 meciuri fără să primească gol, în timp ce Astra nu mai câștigă tot de 4 meciuri.