18 iunie 2024

Distribuie articolul pe

Facebook

O COMPETIȚIE, DOUĂ ZILE, 21 DE SPORTIVI, 40 DE MEDALII…

În zilele de 1 și 2 iunie, cu o echipă de 21 sportivi, am făcut o deplasare în Stațiunea Techirghiol, la „Sala Sporturilor”, din localitate, unde am participat la prima ediție a „Cupei Marina”, organizată de Cubul Sportiv Marina Constanța. Au fost prezenți peste 300 sportivi de la 16 cluburi din țară.

Sportivii noștri au obținut 40 medalii ( 17 de aur, 12 de argint și 11 de bronz) astfel obținând locul 2 la Secțiunea Ground fight și locul 2 la total general. Felicitări organizatorilor și sportivilor participanți!

Rezultate sportivilor noștri sunt următoarele:

Medalii de aur

1.GOCIU DANIEL/fighting-52kg/U16;

2.GOCIU DANIEL/ne-waza-52kg/U16;

3.MIHAI STEFAN/Fighting-56Kg/U14;

4.MIHAI ȘTEFAN/ne-waza-56kg/U14;

5.GRECU OCTAVIAN/ne-waza-56kg/U16;

6.GHEONDEA CARINA/Ground fight-32kg/U10;

7.POPESCU GEORGE/Fighting-32kg/U10;

8.POPESCU GEORGE/Ground fight-32kg/U10;

9.COSAC FLORIN/fighting-28kg/U10;

10.COSAC FLORIN/Ground fight-28kg/U10;

11.CRETU ANDREI/fighting-22kg/U10;

12.CRETU ANDREI/Ground fight-22kg/U10;

13.GHENA ANDREI/Ground fight-22kg/U10;

14.MARCU CASIANA/fighting-25kg/U8;

15.MARCU CASIANA/Ground fight-25kg/U8;

16.POPESCU DANA/fighting-21kg/U8;

17.POPESCU DANA/Ground fight-21kg/U8;

Medalii de argint

1.VISAN ALEXANDRA/ne-waza-63kg/U18;

2.CLEJANU ALIN/fighting-36kg/U14;

3.COPORAN MIHAI/fighting-52kg/U12;

4.COPORAN MIHAI/Ground fight-52kg/U12;

5.SPOIALA SOFIA/fighting-36kg/U12;

6.CALIN TEODORA/fighting-25kg/U10;

7.GHEONDEA EVELIN/fighting-22kg/U10;

8.GHEONDEA EVELIN/Ground fight-22kg/U10;

9.GHENA ANDREI/fighting-22kg/U10;

10.VINTILA MATEI/Ground fight-22kg/U10;

11.CLUBUL SPORTIV AQUILA/Secțiunea Ground fight;

12.CLUBUL SPORTIV AQUILA/Total General.

Medalii de bronz

1.SPOIALA IANIS/fighting-69kg/U18;

2.VISAN ALEXANDRA/fighting-63kg/U18;

3.NICOLEANU FABIAN/fighting-77kg/U16;

4.NICOLEANU FABIAN/ne-waza-77kg/U16;

5.CLEJANU ALIN/ne-waza-36kg/U14;

6.CHELU BOGDAN/fighting-32kg/U12;

7.CHELU BOGDAN/Ground fight-32kg/U12;

8.GHEONDEA CARINA/fighting-32kg/U10;

9.DAVID MATEI/fighting-28kg/U10;

10.DAVID MATEI/Ground fight-28kg/U10;

11.CALIN TEODORA/Ground fight-25kg/U10.

C.S. AQUILA GIURGIU

Distribuie articolul pe

Facebook
GIURGIU WEATHER